Návštěva ředitelů základních škol a mateřské školy naší městské části v Barceloně

V období od 6. do 15. října se pan ředitel ZŠ Novoměstská 21 Mgr. Josef Jelínek, paní ředitelka ZŠ Horácké náměstí Ivana Melichárková a paní ředitelka MŠ Měřičkova Mgr. Renata Ficová zúčastnili v rámci projektu Erasmus+ stínování v barcelonských základních a mateřských školách. 

Program zahrnoval náslechy ve školách, návštěvu kulturních památek a v neposlední řadě také sdílení vzájemných zkušeností všech účastníků mobility. Do celé akce se zapojilo 48 ředitelů, ředitelek a zástupci brněnského odboru školství, kteří za danou mobilitu zodpovídají. 

Celá akce byla skvěle zorganizována a my jsme se dozvěděli řadu věcí o školství v Barceloně a v celém Španělsku. Všechny školy byly otevřené a ochotné s námi o všem diskutovat a podělit se s námi o své zkušenosti. Navíc jsme si odvezli kontakty na jednotlivé školy a doufáme, že naše spolupráce nekončí pouze touto návštěvou. Ve školách jsme mohli nahlédnout na konkrétní práci se žáky a pedagogy. Projekt Erasmus+ je velice přínosný a obohacující. 

O poznatky z barcelonských škol jsme se všichni podělili se svými kolegy na našich školách.

Mgr. Josef Jelínek