4. A

Mgr. Veronika Turčíková

LEDEN

• 15. ledna 2024 jsme celá třída 4. A navštívili krásné centrum Lipka v brněnských Soběšicích.
    Program se skládal z několika částí, nejprve jsme se rozdělili do skupinek a povykládali si o ptactvu, které přes zimu neodlétá do teplých krajů a jak je poznat. Děti se poté vydaly do tajů lesa po stopách těchto ptačích obyvatel. Dozvěděly se zajímavosti o nejrůznějších druzích, kteří u nás žijí a také si na některé zahrály.
    Následně si vyzkoušely od A do Z vyrobit ve skupinkách ptačí krmítka. Pro některé to byl úplně první kontakt s nástroji, jako je pilka, kladívko, smirkový papír, hřebíky a pracovní ponk (stůl:)). Krmítka jsme rozmístili kolem školy a ptactvu nasypali i nějaké dobroty.
    Vraceli jsme se s červenými tvářemi a úsměvem na rtech.
  • ani v lednu nezahálíme a moc nás bavily příšerky, které jsme vytvořili z našich jmen:)

PROSINEC

• předvánoční čas jsme si ve třídě moc užili! Zahráli si spoustu deskových her, vánoční běhačku a někteří spolužáci si pro nás připravili vystoupení na vánoční besídce

• na školním turnaji ve vybíjené 4. a 5. tříd jsme po velké bitvě v prodloužení obsadili smolné 4. místo, ale potrénujeme a příští rok se určitě budeme rvát o přední příčky!
  • třídu zdobíme našimi výtvory:

• zúčastnili jsme se čertovského šplhu
  • 3. místo Dan Blaha, 2. místo Sofie Habáňová, 1. místo Lucie Hovorková

• I k nám přišli čerti a posvítili si na některé zlobivce! Ti společně zazpívali a slíbili, že se polepší. Všichni pak dostali nějakou sladkost.

• a úspěšně prodali skoro všechny naše výrobky!

• tvořili jsme výrobky na Vánoční jarmark:

ŘÍJEN

• slavili jsme halloween a vyhráli 2. místo ve výzdobě třídy!

• tvořili jsme a zdobili třídu na halloween:

ZÁŘÍ

• tvoříme:

• vytvořili jsme si naše pravidla třídy: