4. A

Mgr. Veronika Turčíková

KVĚTEN

• díky školnímu projektu MLÉKO DO ŠKOL jsme si ve třídě uspořádali ochutnávku sýrů a ty si následně ohodnotili. Nebude asi velkým překvapením, že nejvíce dětem zachutnala mozzarella v patách s goudou. Na třetím místě skončil eidam.
  • 22.5. jsme navštívili dopravní hřiště Horáckého náměstí. Zopakovali jsme si naše vědomosti ohledně dopravního značení a bezpečného pohybu po vozovce. Následně jsme si potrénovali naše dovednosti přímo na vozovce

DUBEN

• 22.4. jsme společně oslavili DEN ZEMĚ. Nejprve jsme si pustili video, společně si o tomto dnu povídali a tvořili společně lapbooky s nejrůznějšími aktivitami, spojenými s tímto dnem. Poté jsme se vyzbrojeni rukavicemi a pytli vydali uklidit okolí naší školy a tím zlepšit její prostředí. Pytle jsme po cestě museli i několikrát vysypat! Ve třídě jsme si zadali společnou sedmidenní výzvu, jak všichni naší planetě můžeme pomoci alespoň malým dílem.
  • učíme se venku:)
  • naše krásné výtvory:
  • 10.4. jsme navštívili Pavilon Anthropos, kde jsme se více vzdělávali v otázce pravěkých lidí. Všichni nadšeně procházeli celý pavilon a beze slov poslouchali celý výklad. Žáci ukázali, že si o tomto tématu odnesli spoustu informací i z hodin vlastivědy a správně odpovídali na položené dotazy. K našim vědomostem jsme přidali spoustu těch nových a exkurze se nám moc líbila:)
  • v hodině PČ jsme si i vlastní mamuty vytvořili

BŘEZEN

• 27.3. u nás proběhl DEN NARUBY. Žáci si vyzkoušeli roli učitelů a my, s paní asistentkou, jsme zasedly do lavic. Někteří z nich to měli přímo v krvi a někteří zase zjistili, že to není žádný med. Každopádně všichni měli hodiny nachystané velmi hezky a užili jsme si skvělý den:)
  • obsadili jsme 2. místo v soutěži o nejlepší velikonoční výzdobu a našim děvčatům se podařilo obsadit všechny tři místa v soutěži o nejlepšího básníka!!:)
    Moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci třídy i podílení se na její výzdobě!
  • vyzkoušeli jsme si jeskynní malby jako pravěcí lidé

ÚNOR

• skvěle se nám povedlo dokreslení obrázků dráčka, zkusili jsme si naše jména napsat podle hieroglyfů a vytvořili si vlastní totemy:)
  • V zimních měsících třídy 4.A a 4.B absolvovali několik hodin výcviku bruslení na venkovním kluzišti Vodova. Všichni jsme se zdokonalili ve svých dovednostech, užili si spoustu týmových aktivit a soutěží. Následně jsme naše brusle i vytvořili ve výtvarné výchově:)

LEDEN

• procvičujeme společně a učíme se ve skupinkách
  • 15. ledna 2024 jsme celá třída 4. A navštívili krásné centrum Lipka v brněnských Soběšicích.
    Program se skládal z několika částí, nejprve jsme se rozdělili do skupinek a povykládali si o ptactvu, které přes zimu neodlétá do teplých krajů a jak je poznat. Děti se poté vydaly do tajů lesa po stopách těchto ptačích obyvatel. Dozvěděly se zajímavosti o nejrůznějších druzích, kteří u nás žijí a také si na některé zahrály.
    Následně si vyzkoušely od A do Z vyrobit ve skupinkách ptačí krmítka. Pro některé to byl úplně první kontakt s nástroji, jako je pilka, kladívko, smirkový papír, hřebíky a pracovní ponk (stůl:)). Krmítka jsme rozmístili kolem školy a ptactvu nasypali i nějaké dobroty.
    Vraceli jsme se s červenými tvářemi a úsměvem na rtech.
  • ani v lednu nezahálíme a moc nás bavily příšerky, které jsme vytvořili z našich jmen:)

PROSINEC

• předvánoční čas jsme si ve třídě moc užili! Zahráli si spoustu deskových her, vánoční běhačku a někteří spolužáci si pro nás připravili vystoupení na vánoční besídce

• na školním turnaji ve vybíjené 4. a 5. tříd jsme po velké bitvě v prodloužení obsadili smolné 4. místo, ale potrénujeme a příští rok se určitě budeme rvát o přední příčky!
  • třídu zdobíme našimi výtvory:

• zúčastnili jsme se čertovského šplhu
  • 3. místo Dan Blaha, 2. místo Sofie Habánová, 1. místo Lucie Hovorková

• I k nám přišli čerti a posvítili si na některé zlobivce! Ti společně zazpívali a slíbili, že se polepší. Všichni pak dostali nějakou sladkost.

• a úspěšně prodali skoro všechny naše výrobky!

• tvořili jsme výrobky na Vánoční jarmark:

ŘÍJEN

• slavili jsme halloween a vyhráli 2. místo ve výzdobě třídy!

• tvořili jsme a zdobili třídu na halloween:

ZÁŘÍ

• tvoříme:

• vytvořili jsme si naše pravidla třídy: