1. C

Mgr. et Mgr. Lucie Bajziková

Třídní výlet

Ve středu 19. června jsme vyrazili na třídní výlet do Ořešína. Prošli jsme se krásnou přírodou, kde díky potoku Rakovec panovaly velmi příjemné teploty. Slyšeli jsme hlasy ptáků, poznávali jsme stromy a rostliny a opakovali znalosti získané v hodinách prvouky. Na vodní hladině jsme viděli plavat užovku obojkovou. Po svačince jsme si také zasportovali a zahráli nejrůznější hry. Výlet jsme si moc užili!

Klíčování prvňáčků

V pondělí 10. června jsme vyrazili do knihovny Jiřího Mahena v Řečkovicích. Na důkaz toho, že jsme se naučili číst, dostaly všechny děti klíček ke knížkám. Za celoroční snahu ve čtení knih a sbírání korálků na šňůrku plnou písmenek dostaly děti navíc unikátní knihu.

Den Země

Dne 22. 4. jsme oslavili Den Země. Program s úkoly pro nás připravili žáci 9. třídy. Ve výtvarné výchově jsme si vše zopakovali při tvorbě kooperativního obrazu.

Návštěva divadla Radost

Dne 18. 4. jsme s dětmi navštívili divadlo Radost. Viděli jsme divadelní představení Operky, které se nám velmi líbilo.

Lední medvědi v 1. C

Zajímavé povídání o ledních medvědech jsme ve výtvarné výchově doplnili výrobou vlastních medvědů.

Akce třídy

22. ledna – Pasování prvňáčků v KJM Řečkovice

Po dvou neúspěšných pokusech jsme se konečně dočkali. V pondělí 22. ledna jsme navštívili knihovnu Jiřího Mahena, kde nás královna knih pasovala na rytíře knih. Už se moc těšíme na další návštěvu!

Mikulášské tvoření