Cyklo-vodácký kurzu 7. C🚲

Na začátku nového školního roku se sportovní třída 7. C zúčastnila cyklo-vodáckého kurzu. Ubytování a zázemí nám poskytl kemp Krkavec ležící nedaleko od Veselí nad Lužnicí, který je obklopen krásnými jihočeskými lesy a řekou Nežárkou.

Týdenní program obsahoval teorii bezpečné jízdy na kole a jízdy zručnosti. Získané znalosti a dovednosti jsme poté mohli zužitkovat při praktické výuce v rámci cyklo-turistiky. Kurz byl zahájen jízdou zručnosti a zopakováním pravidel bezpečnosti, poté následoval krátký výlet do nedaleké pískovny, kde jsme se mohli kochat „ Jihočeskou Saharou“. Po návratu do kempu jsme vyměnili cyklo oblečení a tenisky za plavky a boty do vody, a společně s instruktory jsme si oprášili základy bezpečnosti a jízdu na kanoi. V úterý jsme absolvovali krátký výlet na kole na „Metel“ a na lodích jsme pádlovali ze ztraceného ostrova zpátky do kempu. Ve středu jsme ujeli nejdelší trasu na kolech, celých 45 km k největšímu rybníku v ČR Rožmberku a své zážitky si pak společně sdíleli u večerního táboráku.  Ve čtvrtek bylo na programu poznávání krás a památek v Táboře, tentokrát jsme však jízdu na kolech vyměnili za jízdu vlakem. Poslední den jsme se zdatně poprali s úklidem a balením a čekal nás návratu domů.

Na závěr snad už pouze dodám, že celý týden strávený v krásném prostředí jihočeské přírody, přinesl nové zkušenosti i dovednosti a hlavně  spoustu „nezapomenutelných“ společně prožitých zážitků.