3.B v Jezírku

Dne 12.9.2023 jsme navštívili Středisko enviromentální výchovy Jezírko v Brně – Soběšicích.

Ráno o půl osmé jme společně vyrazili na cestu. Autobusy nám krásně navazovaly, jen spoj v Soběšicích nám před nosem ujel 🙁 a tak jsme poslední kousek cesty došli pěšky lesem. Cestu jsme si zkrátili úkolem – najdi něco kulaté, létací a špičaté se sladkou prémií při splnění. A že jsme toho našli… Ve třičtvrtě na devět jsme dorazili na Jezírko. Moc mile nás uvítaly naše lektorky Lenka a Verča a hned na úvod si s námi zahrály hru na abecedu, u které jsme se společně představili. Slož písmena do kruhu a postav se k písmenu svého jména…. Další aktivitou bylo vyber si písmeno oblíbeného ovoce a pak bylinky, ze které bys uměl/a vyrobit cokoli- čaj, sirup….. Potom jsme byli květinou, která potřebuje čtyři důležité věci, ke svému životu, které musíme získat, ale zároveň se také ubránit škůdcům, kteří nás ohrožují. Po svačinové pauze jsme se rozdělili do dvou skupin a odešli spolu se svou lektorkou na další program – bádání s mikroskopem, získávání informací o přírodě a výroba úžasné pomazánky, kterou jsme dochutili všemi bylinkami, které v Jezírku pěstovali. Pomazánka se nám moc povedla :-). Při našich aktivitách nás kontroloval místní mazlíček, kočička Koule.

Čas při hrách nám rychle utekl a my se začali chystat na návrat do školy. Za východem z Jezírka byl velký dendrofon, na který jsme si ještě rychle zahráli a honem na autobus. Byť nás zase zklamala doprava se špatně navazujícími spoji, i tak nám cesta do školy rychle utekla. Výlet se nám moc všem líbil a rádi se do Jezírka znovu podíváme :-).