ZŠ Novoměstská na hokeji v Ostravě

ZŠ Novoměstská vyjela s Kometa Expresem, tentokrát do Ostravy.

Vybraní žáci naší školy měli možnost zúčastnit se pátečního brněnského expressu, který je odvezl na utkání v Ostravě do moderního hokejového stánku Ostravar Arény, pro deset tisíc fanoušků.

Přibližně hodinu trvalo „naloďování“ brněnských hokejových fanoušků do speciálního Kometa Expressu. Ten vyrazil po poledni z Brna do Ostravy, kde úřadující mistři extraligy nastoupili k zápasu proti Vítkovicím. Do modro-bílé soupravy čítající patnáct vagónů se naskládali brněnští hokejisté, partneři klubu, zástupci obcí ze spolku Království Komety, děti i zhruba dvě stovky řadových fanoušků. Lístky na speciální jízdu nešly koupit, zúčastnění šťastlivci ji vyhráli při různých losováních.

Vlak z brněnského nádraží v Králově Poli vyrazil podle plánu ve 12.30, do ostravských Vítkovic dorazil krátce před 15. hodinou. Extraligové utkání Vítkovic s Kometou začínalo v 17.30. Samotnému utkání přihlíželo vyprodané publikum a i když brněnská podpora byla velmi silná a hlasitá, tak to k vítězství Komety nestačilo. Nicméně z Ostravy všichni odjížděli naplněni mnoha zážitky, na které se bude vzpomínat téměř celý život.

Mgr. Josef Jelínek

         Ředitel školy