AKTUALITY

Akce dětí z žákovského parlamentu

"Srdce s láskou darované"

Celá akce odstartovala tím, že naše paní učitelka našla ve sborovně časopis, v kterém byl článek právě o tomto krásném projektu. Srdce s láskou darované se jí velmi zalíbilo, a proto nám návrh podpořit tento projekt přednesla v Žákovském parlamentu. Všichni jsme to jednoznačně odsouhlasili, o projektu jsme řekli ve všech třídách naší školy i vyhlásili v rozhlase. O našem zájmu pomoci těm, kterým se v životě nedostalo tolik štěstí jako nám, se doslechla jedna z maminek, která pracuje v nemocnici LDN pro nemocné seniory. Poradila nám, že bychom mohli spolupracovat s jejich nemocnicí a my se tedy rozhodli, že to tak uděláme. Několik schůzek jsme se Žákovským parlamentem vyráběli srdíčka. Ty chceme předat osobně nemocným seniorům.

Dne 24. ledna jsme navštívili nemocnici Vividus medical v Brně Řečkovicích. Přišli jsme předat naše ručně vyráběná přáníčka. Moc nás dojala jejich reakce, bylo vidět, že je to potěšilo. Popřáli jsme všem nemocným, ať se uzdraví a užívají si života, jak jen je to možné. Jedno přání jsme předali i paní ředitelce a všem zaměstnancům nemocnice s poděkováním za jejich práci.

Po této návštěvě jsme vůbec nelitovali toho, že jsme si vybrali právě tento projekt a všichni jsme měli velkou radost, že jsme nemocným našimi srdíčky vykouzlili úsměv na tváři.

Nikola a Iveta Strašákovy – žákovský parlament

https://www.youtube.com/watch?v=TXCEH1KV0pU


Informace pro budoucí prvňáčky

Den otevřených dveří

Co nejsrdečněji vás zveme do naší školy! Těšíme se na vás!

Den otevřených dveří


ZŠ Novoměstská na hokeji v Ostravě

ZŠ Novoměstská vyjela s Kometa Expresem, tentokrát do Ostravy.

Vybraní žáci naší školy měli možnost zúčastnit se pátečního brněnského expressu, který je odvezl na utkání v Ostravě do moderního hokejového stánku Ostravar Arény, pro deset tisíc fanoušků.

Přibližně hodinu trvalo „naloďování“ brněnských hokejových fanoušků do speciálního Kometa Expressu. Ten vyrazil po poledni z Brna do Ostravy, kde úřadující mistři extraligy nastoupili k zápasu proti Vítkovicím. Do modro-bílé soupravy čítající patnáct vagónů se naskládali brněnští hokejisté, partneři klubu, zástupci obcí ze spolku Království Komety, děti i zhruba dvě stovky řadových fanoušků. Lístky na speciální jízdu nešly koupit, zúčastnění šťastlivci ji vyhráli při různých losováních.

Vlak z brněnského nádraží v Králově Poli vyrazil podle plánu ve 12.30, do ostravských Vítkovic dorazil krátce před 15. hodinou. Extraligové utkání Vítkovic s Kometou začínalo v 17.30. Samotnému utkání přihlíželo vyprodané publikum a i když brněnská podpora byla velmi silná a hlasitá, tak to k vítězství Komety nestačilo. Nicméně z Ostravy všichni odjížděli naplněni mnoha zážitky, na které se bude vzpomínat téměř celý život.

Mgr. Josef Jelínek

     Ředitel školy


ORGANIZAČNÍ POKYNY KARLOV 2019

Pokyny pro rodiče dětí, kteří se zúčastní lyžařského výcvikového kurzu, který proběhne od 26. 1. 2019 do 31.1. 2019

Organizační pokyny


Družina - 2. pololetí

Prosíme rodiče, aby splátky za družinu splatné do 14.1. 2019 prováděli až v lednu roku 2019, kvůli roční uzávěrce.

Děkujeme za pochopení.

             Ředitel školy
             

Platba za školní družinu


VÁNOČNÍ STROM V ŘEČKOVICÍCH

Děti druhých tříd ze Základní školy Brno, Novoměstská 21 a školky z městské části se v pondělí 10. prosince sešly na Vavřineckém náměstíčku při příležitosti rozsvěcení vánočního stromečku.

Vánoční strom v Řečkovicích


Lyžařský výcvikový kurz - LEDEN 2019

http://www.zsnovomestska.cz/doku.php/lyzarsky_vycvikovy_zajezd/start


ZŠ Novoměstská přijímá žáky do všech ročníků (1. - 9.) v průběhu celého školního roku.