AKTUALITY

HLASOVÁNÍ

Který motiv (logo školy) byste chtěli na svém oblečení?

https://schoolsunited.cz/hlasovani/c6659de6

Od středy 14. října do pondělí 21.října můžete hlasovat o vítězném logu, které se objeví na oblečení školy.


Red hat

Dne 24. září vybrané děti z čtvrtých a pátých tříd byly na návštěvě firmy Red Hat. Akce probíhala v rámci programu firmy Red Hat KiCo (Kids Coding Acadey). Jejímž cílem je seznámit žáky základních škol v České republice se základy kódování a open source. Dětem bylo vysvětleno programování a „Open Source“. Na čtverečkovaném papíře si tak mohly sestavit vlastní program pomocí kódů a také jim byl představen ozobot. Na základě získaných vědomostí si mohly děti nakreslit vlastní cestu pro ozobota a luštily různé hádanky. Po přestávce, kdy měly připravené pohoštění, čekalo na žáky další překvapení v podobě hry Code Combat, kde pomocí programovacích příkazů procházeli různé úrovně hry. Děti během programu sdílely svoje úspěchy, učily se spolupracovat a vzájemně si pomáhaly.

Martina Hamanová

Red hat

SPORTOVNÍ ODPOLEDNE s MŠ

Žáci 1A a 1B pro školní rok 2019/2020

TŘÍDA S ROZŠÍŘENOU VÝUKOU TĚLESNÉ VÝCHOVY

Proč s rozšířenou výukou TV

Nedostatek pohybu a zhoršující se fyzická zdatnost začíná být vážným společenským problémem. Přibývá dětí, které vyměnily pohybové hry a pobyt na čerstvém vzduchu za sedavý způsob života trávený u počítačů. Naší snahou je dát dětem příležitost tento životní styl změnit a podpořit návyky vedoucí ke zdravému způsobu života. Jsme přesvědčeni, že každá hodina pohybu navíc trávená v kolektivu kamarádů, společný čas plný nezapomenutelných zážitků, seznámení se s aktivitami a (méně provozovanými) druhy sportů může být tím správným startem životní styl změnit. Je obecně známo, že pohybová aktivita napomáhá ke zvýšení výkonnosti a obranyschopnosti organismu, pozitivně ovlivňuje psychiku, paměť a koncentraci. Věříme, že sportovní třída pomůže vašim dětem k utváření zdravých návyků potřebných pro celý život.

V příštím školním roce 2019/2020 nabízíme pro žáky letošních 5. tříd rozšířenou výuku tělesné výchovy. Vstupní testování pohybových schopností a dovedností proběhne pod vedením učitelů tělesné výchovy 17. června 2019 od 14.00 v tělocvičně školy.

Charakteristika třídy

Přihláška

Informace


Přijatí žáci do 1. třídy pro školní rok 2019/2020