AKTUALITY


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Dobrý den,

srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří naší Základní školy Brno, Novoměstská 21

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Škola plná zdraví

Naše školní jídelna se od 1. 1. 2020 zapojila do projektu, jehož cílem je zvyšování obliby zeleniny u dětí, prostřednictvím zvyššího podílu zeleniny do školního stravování a zatraktivnění podávaných jídel.

Tento projekt vytvořila společnost Bonduelle ve spolupráci se Společností pro výživu. Odborným garantem projektu je primář dětské polikliniky Fakultní nemocnice v Motole, MuDr. Petr Tláskal, CSc.

Projekt Škola plná zdraví pomáhá na českých a slovenských školách již šestým rokem motivovat děti hravou a nenásilnou formou ke konzumaci zeleniny. Přidejte se k nám a pomáhejte s námi podporovat zdravý vývoj dětí! Aktuálně s námi spolupracuje přes 1700 škol z České a Slovenské republiky, které pomáhají měnit pohled veřejnosti na školní stravování a podporují vztah dětí k zelenině.

Dne 15. ledna 2020 vaříme pod vedením šéfkuchaře tohoto projektu !!!

                                     ředitel školy
                                    Mgr. Josef Jelínek

KARLOV 2020

Lyžařský výcvikový kurz - ÚNOR 2020

Vážení rodiče

Vzhledem ke kladným zkušenostem z posledních několika let jsme i letos uspořádali v tomto školním roce lyžařský kurz do Karlova na horskou chatu Solitér. Lyžařský kurz se bude konat v průběhu měsíce února 2020 a samozřejmě počítáme i s žáky zaměřující se i na snowboard. Vzhledem zvýšenému počtu a zájmu našich žáků jedeme v počtu 50 žáků převážně druhého stupně..

Správné ubytování v Jeseníkách – Karlově pod Pradědem v Jeseníkách nám poskytne skvělou základnu pro zimní sportování. Horská chata Soliter stojí přímo ve ski-areálu Malá Morávka, Karlov pod Pradědem a v této oblasti Jeseníků je velmi to oblíbené ubytování. Oceňujeme výhodnou polohu naší horské chaty, a také nám maximálně vyhovuje její vybavení i velikost..Pokoje jsou zařízené ve standardu horské chaty.

5 výhod horské chaty Soliter. Výborná poloha pro zimní sporty, Skvělá domácí kuchyně, denní a večerní bar. Více než 23 km upravených sjezdovek a běžeckých tras.

Odjezd : 1.2.(sobota) 2020 - v 10.00 (boční vchod od tělocvičen)

Příjezd : 7.2.(pátek) 2020 - předpokládaný návrat po obědě - mezi 12.30 (na stejné místo)

Permanentka pro ZŠ : 5 dnů lyžování…….1 350,-Kč

Vratná záloha na chip-kartu : 100,- Kč

Organizační pokyny Doporučený seznam věcí Zdravotní způsobilost dítěte Prohlášení rodičů

Mgr. Josef Jelínek, ředitel školy

NOVOROČNÍ PŘÁNÍ


TŘÍDA S ROZŠÍŘENOU VÝUKOU TĚLESNÉ VÝCHOVY

Proč s rozšířenou výukou TV

Nedostatek pohybu a zhoršující se fyzická zdatnost začíná být vážným společenským problémem. Přibývá dětí, které vyměnily pohybové hry a pobyt na čerstvém vzduchu za sedavý způsob života trávený u počítačů. Naší snahou je dát dětem příležitost tento životní styl změnit a podpořit návyky vedoucí ke zdravému způsobu života. Jsme přesvědčeni, že každá hodina pohybu navíc trávená v kolektivu kamarádů, společný čas plný nezapomenutelných zážitků, seznámení se s aktivitami a (méně provozovanými) druhy sportů může být tím správným startem životní styl změnit. Je obecně známo, že pohybová aktivita napomáhá ke zvýšení výkonnosti a obranyschopnosti organismu, pozitivně ovlivňuje psychiku, paměť a koncentraci. Věříme, že sportovní třída pomůže vašim dětem k utváření zdravých návyků potřebných pro celý život.

V příštím školním roce 2019/2020 nabízíme pro žáky letošních 5. tříd rozšířenou výuku tělesné výchovy. Vstupní testování pohybových schopností a dovedností proběhne pod vedením učitelů tělesné výchovy 17. června 2019 od 14.00 v tělocvičně školy.

Charakteristika třídy

Přihláška

Informace